kısa yollar Giriş
icon
icon
Sohbet Nasıl Arşivlenir ?

Sohbet Nasıl Arşivlenir?

Whatsapp Nedir?

Akıllı telefonların kullanımının artması ve dünyadaki birçok insanın akıllı telefon sahibi olması ile birlikte mesajlaşma uygulamalarında ortaya çıkmaya ve gelişmeye başladı bu uygulamalardan biride whatsapptır. Whatsapp eski birer yahoo çalışanı olan Brian Acton ve Jan Koum tarafından Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Whatsapp kullanabilmek için cihazınızın internet bağlantısının olması gerektiğinden ya kablosuz ağa bağlanmanız ya da bir mobil internete bağlanmanız gerekir. Whatsapp kullanabilmeniz için mesajlaşacak kişinin de Whatsapp kullanması gerekir. Böylelikle istediğiniz gibi mesajlaşmak, resim, belge, video ve ses kaydı göndermek ve internet üzerinden bedava telefonla görüşmeyi mümkün hale getiriyor.

Dünyanın hangi bölgesinde olduğunuz fark etmeksizin internet bağlantınızın olduğu her konumdan istediğiniz kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Bu uygulama akıllı telefonlar için yapılmış bir mesajlaşma ve görüntülü konuşma ve arama aplikasyonu. Yurt dışında seyahat ederken veya uzaktayken, WhatsApp kullanan kişilerle istediğiniz gibi mesajlaşabilir, fotoğraflarınızı ve videolarınızı anlık olarak gönderebilirsiniz, hem de hiçbir ücret olmadan. WhatsApp, kesinlikle dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve belge gönderebilme aplikasyonu olan WhatsApp, telefon operatörlerine ödediğimiz SMS fiyatlarını minimuma indirmenin en güzel ve mantıklı yollarından biridir. Whatsapp, günümüzde çok popüler olan bir mesajlaşma, internet kullanılarak görüntülü veya sesli sohbet yapılabilen bir sosyal medya platformudur. Bu platform ücretsizdir ayrıca arayüz olarak gayet başarılı ve kullanışlıdır. Bu uygulama çok az sayıdaki benzerlerinden daha iyidir ve bu uygulama gelecekte kendini her seferinde daha fazla geliştirerek karşımıza daha farklı işlerle çıkacağa benziyor.

Whatsapp Sohbet Arşivleme Ne İşe Yarar?

Whatsapp sohbet arşivleme sohbetlerinizi daha iyi düzenleyebilmek için veya gizleyebilmeye yarayan bir özelliktir. Bu özellik çok kullanışlıdır çünkü birçoğumuzun çok fazla sayıda WhatsApp sohbeti bulunmakta, bu sohbetler doğal olarak karışıyor whatsapp’ın sohbet arşivleme özelliği işte burada devreye giriyor. Sohbetinizi ayrı bir alana alıyor istediğinizde sohbetinize erişebiliyor, ayrıca isterseniz sohbetinizi arşivden kolayca çıkarabiliyorsunuz. Bu da hiçbir mesajlaşma aplikasyonunun sunmadığı büyük bir avantaj.

Whatsapp ‘ta Sohbet Nasıl Arşivlenir?

Whatsapp’ta sohbet arşivleme, iki farklı işletim sistemi olan Android’de ve İOS’de farklılık gösterir.

Androidde Sohbet Arşivleme Nasıl Yapılır?

Sohbetler bölümünde arşivlemek istediğiniz sohbete dokunup basılı tutun ardından ekranın üst kısmındaki arşivle düğmesine dokunun.

Androidde Sohbet Nasıl Arşivden Çıkarma Nasıl Yapılır?

Sohbetler ekranını alta doğru kaydırarak en üstteki arşivlenmiş yazısına dokunun, arşivden çıkarmak istediğiniz sohbete basılı tutun ardından arşivden çıkara tıklayın.

İOS’de Sohbet Arşivleme Nasıl Yapılır?

Sohbetler bölümünde arşivlemek istediğiniz sohbeti sola kaydırıp ardından arşivle düğmesine dokunun.

İOS’de Sohbet Nasıl Arşivden Çıkarma Nasıl Yapılır?

Sohbetler ekranını alta doğru kaydırarak en üstteki arşivlenmiş yazısına dokunun, arşivde çıkarmak istediğiniz sohbeti sola doğru kaydırarak arşivden çıkara tıklayın.

Yazı admin Tarafından 14.06.2020 Tarih, Saat 2:50 ‘de Eklendi.

Sohbet
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir