kısa yollar Giriş
icon
icon
Chat Siteleri Neden Açılmıyor?

Sohbet Siteleri Neden Açılmıyor?

İnsanların mesafe ve zaman sınırı olmaksızın, oturdukları yerden kaynaşmasını sağlayan sohbet siteleri, farklı yenilikleri güncelleyerek hizmetlerine devam ediyor. Daha önceki yıllarda yalnızca bilgisayar üzerinden klavye yolu ile yazılı şekilde sohbet imkânı sunulsa da, günümüzde hizmet sunan çoğu chat sitesinde sesli ve kameralı sohbet olanakları yer almaktadır.

Ancak bazı zamanlarda sohbet sitelerine erişim yapılamayabiliyor. Bu durumda dün girdiğim sohbet sitesine bugün neden giremiyorum tarzı sorular, üyeler tarafından sıkça yapılmaktadır. Sohbet sitelerine erişimlerin yapılamamasının başlıca nedenleri bulunmaktadır. Söz konusu olan erişim sıkıntısın nedenleri ise şunlardır:

Sohbet sitelerinin devlet tarafından, güvenlik amacı ile erişime kapatılmış olmasıdır.

Bilgisayar ya da akıllı cep telefonlarınızda bulunan güvenlik ve virüs programlarının açık olmasıdır.

Bazı sesli ve kameralı sohbet sitelerine giriş yapılabilmesi için siteler tarafınca indirilmesi ve kurulması gereken programların yüklü olması gerekmektedir.

Bilgisayarınızdaki DNS ayarlarını değiştirmeniz, sohbet sitelerine giriş yapabilmenizi sağlayabilmektedir.

Son olarak sohbet sitesi yetkilileri, tüm üyelerinin haklarını korumak istemektedir. Sitede yanlış davranış sonucunda banlanmış yani siteden süresiz olarak uzaklaştırılmış olmanız durumunda sitelere erişim sağlamanız mümkün değildir.

Sohbet Sitesine Giriş İçin DNS Ayarları Nasıl Yapılır?

Film, oyun ya da sohbet sitesi gibi çeşitli sitelere erişim sağlayabilmek için bilgisayar cihazlarında yer alan DNS ayarlarını değiştirmek gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek adına ilk olarak bilgisayarınızın masaüstüne gelin ve oradan Ağ masaüstü simgesine sağ tıklayın ve en alt kısımdaki Özellikler sekmesini açın. Karşınızda açılan sayfada Bağlantılar: kısmını tıklayın ve Özellikler butonunu seçin.

Daha sonra İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) kısmını seçin. Çıkan sayfada Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan: tikini işaretleyin ve boşluktaki alanlara 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazarak Çıkarken ayarları doğrula kısmını işaretleyerek Tamam deyin. Yazmış olduğunuz DNS adresleri yetersiz olursa ilgili kısma 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 DNS adreslerini yazın.

Sesli Sohbet Sitelerinde Odaya Girmek İçin Hangi Program Gerekli?

Yakın arkadaş ve sıkı dostluk kurmak isteyen kişilerin ilk adreslerinden birisi olan sohbet sitelerinden son yıllarda en fazla tercihleri sesli sohbet etmeyi sağlayan siteler tercih edilmektedir. Gerçek insanlar ile sesli olarak gerçek iletişim kurmayı sağlayan sesli chat sitelerinde, sorunsuz olarak muhabbet etmek için gerekli olan bir programın bilgisayar ya da mobil cihazlara indirilmesi gerekmektedir.

İndirilmesi gereken bu programın adı Activex olarak geçiyor. Tamamen ücretsiz şekilde indirilebilecek olan program, genel olarak ilgili sesli sohbet sitenin ara yüzünde üyeler ile paylaşılmaktadır. Özel odalarda arkadaş bulabileceğiniz sesli sohbet sitelerinde, bu program sayesinde karşı cins ile özel odalarda birebir sohbet etmenizde sağlanmaktadır.

Sohbet Sitelerine Mobil Üzerinden Giriş Yapılır Mı?

Sadece yazı yazarak muhabbet etmek, sesli olarak konuşmak ya da görüntülü olarak sohbet etmek gibi farklı özellikleri sunan chat sitelerinde bilgisayar cihazlarından bu ihtiyaçların giderilmesi sağlanıyor. Bilgisayarların yanı sıra son yıllarda hayatımızda var olan akıllı cep telefonları üzerinden de özel uygulamaları indirerek, sohbet sitelerine giriş yapabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Yazı admin Tarafından 14.07.2020 Tarih, Saat 3:59 ‘de Eklendi.

Sohbet
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir